VİSAD Yönetimi GKGM Müdürü Ziyareti…

VİSAD Yönetimi GKGM Müdürü Ziyareti…

VİSAD Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği Yöneticileri Gıda ve Kontrol Genel Müdürü olarak göreve başlayan Prof. Dr. İrfan EROL’u 5 Mart 2012 günü makamında ziyaret etti.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Burhan Hacı, Başkan Yardımcısı İsmail ÖZDEMİR, Sekreter Ramazan BAYHAN, Sayman Burçak Emre ZORLU, Üye Tahir Selçuk YAVUZ ve Genel Sekreter Musa ARIK’ın hazır bulunduğu ziyaret oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. VİSAD Yönetimi Sn. EROL’un yeni görevini kutlayarak sektörün güncel sorunlarını ve beklentilerini de aktardı.

 

Görüşmede gıda güvenliği konusunda her kesime önemli görevler düştüğü, ülkemizde son dönemde yapılan mevzuat çalışmalarının önemi, Bakanlık-VİSAD işbirliğinin sektöre oldukça olumlu etki yaptığı, veteriner ilaçlarının hayvancılık sektöründe doğru ve bilinçli kullanımını sağlamak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ilgili paydaşlarla daha etkin işbirliği yapılması, son yıllarda üzerine gidilmesine rağmen hayvansal üretim süreçlerinde kaçak ve illegal ilaç kullanımının olabildiği; ülkeye kaçak olarak giren ürünlerin bir şekilde kullanım alanı bulabildiği gündeme geldi.

 

Genel Müdür Prof. Dr. İrfan EROL, bilim insanı olarak gelişmeleri sürekli takip ettiğini, VİSAD yönetimini yakından tanıdığını, VİSAD çalışmalarını takdirle karşıladığını, bundan sonra birlikte çalışmaya daha fazla imkan sağlayacağını belirtmiştir.

 

VİSAD yönetimi daha sonra Genel Müdür yardımcısı Habib CAN ile Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Dairesi yetkililerini ziyaret etti.