"VİSAD Yönetim Kurulu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet GÜMEN ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Dr. Ersin DİLBER ile görüşme gerçekleştirdi."

  • Anasayfa
  • Haberler
  • "VİSAD Yönetim Kurulu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet GÜMEN ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Dr. Ersin DİLBER ile görüşme gerçekleştirdi."

"VİSAD Yönetim Kurulu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet GÜMEN ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Dr. Ersin DİLBER ile görüşme gerçekleştirdi."

“24 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen VİSAD Danışma Kurulu Toplantısında, Veteriner Sağlık sektörünün güncel durumu değerlendirilerek Veteriner Tıbbi Ürün sektörünün karşı karşıya olduğu zorluk ve fırsatları kapsamlı şekilde ele alan VİSAD Durum Değerlendirme Raporları son haline getirilmiştir.
 
Üyelerimizin katkıları ile hazırlanan raporlar; T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet GÜMEN ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Dr. Ersin DİLBER ile yapılan görüşmede kendilerine sunulmuştur. Hazırlanan raporlar doğrultusunda sektörümüzün değerlendirme ve önerileri Bakanlığımızın yetkililerine aktarılmış ve bir çok konuda olumlu geri bildirimler alınmıştır. Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği olarak, Bakanlığımız ile iş birliği içinde çalışmanın sektörümüz için çok önemli olduğuna ve Veteriner Sağlık Sektörünün daha güçlü ve daha sürdürülebilir bir hale gelmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. 
 
Bu vesileyle, sektörümüze büyük katkıları olan T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet GÜMEN’e ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürümüz Sayın Dr. Ersin DİLBER’e sağladıkları bu imkân ve değerli görüşleri için teşekkürlerimizi sunarız.”