VİSAD 2024 yılı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da düzenlendi

  • Anasayfa
  • Haberler
  • VİSAD 2024 yılı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da düzenlendi

VİSAD 2024 yılı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da düzenlendi

Veteriner Sağlık sektörünü 33 yıldır başarıyla temsil eden ve Türkiye’de 31 firmanın üye olduğu Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği, geleneksel Danışma Kurulu Toplantısını, 24 Nisan 2024 tarihinde İstanbul’da Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye firmaların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi.
 
Toplantının açılışını ve moderasyonunu VİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Burç KUNTER yaptı.  
 
YK Başkanı açılış konuşmasını Tarım ve Orman Bakanlığı ile kurulan temaslar sonucunda sektörel taleplerde kaydedilen gelişmeler ile devam etmekte olan süreçleri iki bölüm olarak aktardı. “İTS-ATS” konulu başlık altında; Veri düzeltme yetkisi, Pazarlama İzni ve Veteriner Ecza Deposu Sorumluları yanı sıra Üretim Yeri Sorumluları alt kullanıcı tanımlamaları, Toplu veri aktarımı konularına değinirken, “Kaçak, Sahte ve Kayıt Dışı Ürünler” başlığında Otovaksin üretiminin GMP kapsamına alınması talebi aktarıldı. Sunumun ikinci bölümünde Balkan ülkeleri başta olmak üzere AB mevzuatını takip eden ülkeler ile resmi otoriteler aracılığı ile karşılıklı tanıma anlaşması süreçlerinin başlatılmasının önemi hakkında bilgi verildi. 
 
VİSAD üyelerinin aktif katılımlarının ile çalışma grupları faaliyetlerinin önemini dile getiren Burç Kunter; “VİSAD Durum Raporları” hakkında bilgi vererek konuşmasını tamamladı.
 
Toplantı Yönetim Kurulu üyelerinin; Kaçak ve Sahte Ürünler, Pazarlama izni, İTS-ATS ve GMP VİSAD üyelerinin talep ve görüşleri ile oluşturulan Durum Raporlarına ilişkin sunumları ile devam etti.

.......