VİSAD 2022 yılı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul’da düzenlendi.

  • Anasayfa
  • Haberler
  • VİSAD 2022 yılı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul’da düzenlendi.

VİSAD 2022 yılı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul’da düzenlendi.

Türkiye’de halen 29 firmanın üye verdiği, Veteriner Sağlık sektörünü 30 yıldır başarıyla temsil eden VİSAD - Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin  geleneksel Danışma Kurulu Toplantısı 13 Mayıs 2022 tarihinde, İstanbul’da Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye veren firma temsilcileri olmak üzere yaklaşık 60 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Toplantının açılışı ve moderasyonu VİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan BAYHAN tarafından yapıldı. Ramazan BAYHAN yaptığı açılış konuşmasında son dönemde gerçekleştirilen Bakanlık Ziyaretlerinin sonuçlarına ilişkin üyeleri bilgilendirerek, Bakanlık ve VİSAD arasındaki önceden beri süregelen işbirliğinin artarak devam ettiğini ve ITS& ATS sistemlerinde iyileştirmeler yapılması, kaçak aşı ve ilaçların önlenmesi ile ITS&ATS ile elde edilen dataların sektörle paylaşılması hususlarında birlikte çalışma iradesini Bakanlığımızca memnuniyetle karşılandığının altını çizerek, VİSAD çalışma gruplarının da güncellenmesiyle birlikte önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaların hız kazanacağını ifade etti. Son Bakanlık ziyaretine ilişkin olumlu bir diğer husus ise Bakanlığımızın önümüzdeki dönemde düzenleyeceği yurtdışı iş forumlarına VİSAD üyelerinin de aktif şekilde katılımının sağlanması oldu. 


Sektörün öncelikli sorunları ve çözüm önerileri hususlarında toplantı öncesi üyelerden alınan; GMP denetlemeleri, Kaçak Aşı-İlaç, Sahte Ürün, İnternet Satışları, Ruhsatlandırma süreçlerine ilişkin görüşler çerçevesinde yapılan çalışmalara yönelik üyeler bilgilendirildi ve çözüm önerileri tartışıldı.  

Ramazan BAYHAN toplantının son bölümünde VİSAD’ın tanıtım faaliyetleri ve bilinirliğinin artırılmasına ilişkin çalışmaların yanı sıra; “Gıda Güvenliği”ni sağlamaya yönelik sektörel paydaşlar ile beraber “Hayvansal Gıda Güvenliği Platformu” kurulması konusunun önümüzdeki dönemde yapılacak görüşmelerle birlikte yeniden değerlendirileceğinin altını çizdi. Yine VİSAD çalışmaları ile üyelerinin tanıtımına katkı sağlayacak bir derginin de altyapısının oluşturulduğunu söyledi. 

Toplantı, VİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan BAYHAN’ın kapanış konuşması ile sonlandı.