GKGM ve VİSAD, Ortak Çalışmalarla Sektöre Güç Katıyor

  • Anasayfa
  • Haberler
  • GKGM ve VİSAD, Ortak Çalışmalarla Sektöre Güç Katıyor

GKGM ve VİSAD, Ortak Çalışmalarla Sektöre Güç Katıyor

VİSAD Yönetim Kurulu, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Toplantı 05.06.2024 tarihinde GKGM toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin DİLBER’in başkanlık ettiği toplantıya, Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sedat ILDIZ, GKGM Daire Başkanlığı Çalışma grup sorumluları ve uzmanları eşlik etti.  
 

GMP, ITS & ATS, Kayıp, Kaçak ve Sahte İlaç, Pazarlama İzni Dosyaları konu başlıkları ile ilgili VİSAD tarafından iletilen talep ve önerilere ilişkin Bakanlığımızca atılan adımlar ve özellikle internetten ürün satışları ile elektronik takip sistemlerin kullanım ve veri sağlanması konularında ortak çalışma noktaları değerlendirildi. Pazarlama İzni Dosyaları kalite bölümü üzerine firmaların üretim ve kalite ve ruhsat birimleri sorumlularına yönelik eğitim düzenlenmesi kararlaştırıldı.
 
Yapılan verimli toplantı ve fikir alışverişleri için Gıda Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin DİLBER, Genel Müdür Yardımcısı Sedat ILDIZ ve Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığı çalışma grubu sorumluları ve uzmanlarına teşekkürlerimizi sunarız.